SENARAI MAJALAH/SURAT KHABAR YANG TERIMA KARYA PUISI/CEPREN ANDA - Denhanda

18 Mar 2016

SENARAI MAJALAH/SURAT KHABAR YANG TERIMA KARYA PUISI/CEPREN ANDA



  1. Berita Minggu/ Berita Harian bhsastera@nstp.com.my
  2. Mingguan Malaysia : labuan02@yahoo.com
  3. Sastera.Net : sastera.net@gmail.com / deewaqaf@gmail.com
  4. Tunas Cipta :  ghanig@dbp.gov.my ( editor Abdul  Ghani Abu ) / sitinoorisa@dbp.gov.my ( editor Siti Noorisa bt Abdul Khill )
  5. Dewan Siswa :  jun@dbp.gov.my ( editor Junaidah Ahmad Ghazali ) / khirudin@dbp.gov.my ( editor Khiruddin Abdullah )
  6. Dara.com : siti.nurazlina@karangkraf.com.my
  7. Harian Metro : wanitametro@hmetro.com.my / puisimetro@hmetro.com.my
  8. Mingguan Warta Perdana : kkth07@streamyx.com / hellobolly@yahoo.com ( editor Zaini Zaa )
  9. Remaja : nur.natasha@karangkraf.com.my / wan.erni@karangkraf.com.my
  10. Nur : salina.ibrahim@karangkraf.com.my
  11. Utusan Jawi jawi55@yahoo.com.my
  12. Fokus SPM : muhd.azman@karangkraf.com.my
  13. Dewan Bahasa : zaidi_i@dbp.gov.my ( editor Zaidi Ismail )
  14. Metro Perdana editor_kl@yahoo.com
  15. Harakah : sastera.harakah@gmail.com 
  16. Kuntum : kuntum@thestar.com.my
  17. Dewan Masyarakat : aminah@dbp.gov.my / shamsiah@dbp.gov.my
  18. Dewan Sastera : fadlidewansastera@gmail.com ( editor Muhammad Fadli al-Akiti )
  19. Dewan Ekonomi : armin@dbp.gov.my (editor Armin Azhari Saleh ) / roziaham@dbp.gov.my ( editor Roziah Ahmad Moin ) 
  20. Dewan Kosmik : norizan2@dbp.gov.my ( editor Norizan Muslim ) / jsuria@gov.my ( editor  Suria Janib )
  21. Dewan Budaya : shukri_m@dbp.gov.my ( editor Mohd Shukri Mohd Ariff ) / asri_m@dbp.gov.my ( editor Mohd Asri Mohammad )

*yang diwarnakan warna HIJAU, boleh hantar karya cerpen/ puisi. 
*yang diwarnakan warna KUNING, boleh hantar karya puisi sahaja.


[ Emel tersebut hanya untuk urusan menghantar karya sahaja. Lebih daripada itu, tidak akan dilayan. Harap anda tidak memeningkan pihak editor membuka emel yang tidak berkenaan. Adalah lebih molek jika saudara mendapatkan majalah/akhbar tersebut terlebih dahulu untuk mengetahui ruangan yang berkenaan samada cerpen atau puisi atau kedua-duanya sekali]



Hantar Karya Puisi/Sajak/Cerpen
(melalui pos )
jikalau melalui pos, lampirkan surat rasmi menyatakan Memohon Menyiarkan Karya Puisi/Cerpen ]

Majalah Jelita :
Berita Publishing Sdn Bhd,
16-20, Jalan 4/109E, 
Desa Business Park, 
Off Jalan Klang Lama,
81000 Kuala Lumpur. 

Majalah Wanita :
Pengarang Majalah Wanita, 
Lot 6, Jalan P/10, 
Kawasan Perusahaan Bangi, Seksyen 10, 
43650 Bandar Baru Bangi, Selangor.

Majalah URTV :
Pengarang URTV, 
Lot 6, Jalan Perusahaan Bangi,
Seksyen 10, 
43650 Bandar Baru Bangi, Selangor.



Makluman tambahan sertakan juga biodata ringkas seperti nama penuh, alamat lengkap, nombor kad pengenalan, nombor telefon, emel dan nombor akaunbagi urusan pembayaran mengikut media percetakan.



so,pada yang suka karang2 tu boleh hantar dan kongsi karya anda tu ye :)

4 comments:

  1. umur berapa eh?

    teringin lak hantar

    ReplyDelete
  2. mohon share di blog shawal eh.. boleh x? shawal bagi kredit sekali ke MG

    http://www.mohdnoorshawals.com/

    ReplyDelete

Rakan Google+

Rakan Blogger